Rozpoczynamy siódmy rok działalności. Przedszkole rozwija się z dużą radością dla dzieci i rodziców. Śmiało mogę powiedzieć, że zapewniamy najwyższą jakość i człowieczeństwa, i pasji, i zabawy, i dydaktyki, i warunków przestrzennych. Każda rzecz jest w przedszkolu przemyślana, nie ma nagromadzenia, przeładowania barwami, dywanami, bibelotami za to jest dużo światła, doskonałej jakości zabawek oraz neutralnych kolorów sprzyjających zapamiętywaniu. Kiedy do tego dołączymy czynnik bodajże najistotniejszy: wspaniałą kadrę zaangażowanych w rozwój dziecka profesjonalistów, to z całą pewnością mogę powiedzieć, że Zaczarowana Dorożka jest miejscem godnym zaufania! Na to wszystko składa się praca wielu osób na przestrzeni siedmiu lat... Sami wiemy, że początki są trudne, a te za nami :)

Zapraszam wszystkie dzieci, jesteśmy placówką integracyjną z założenia i przekonania. Każdy dzień w Zaczarowanej Dorożce to rozwój i radość :)

Pozdrawiam

Małgorzata Ciechomska

dyrektor

tel. 666503083

 

Od kwietnia tego roku, czyli 2016-tego, wszystkie wydarzenia, te bardziej i mniej niecodzienne, zamieszczane są nie na stronie www, ale na profilu fb. Można wejść tam przez kanał bezpośrednio ze strony, a jeszcze lepiej polubić nas, a wówczas wszystkie wiadomości będą się Państwu wyświetlać automatycznie! Ba, zostaniecie poinformowani, że są nowe wiadomości :) To bardzo wygodne narzędzie, znacznie szybsze do prowadzenia i do komunikacji. Strona www tego nam nie zapewniała... Zatem, do zobaczenia na kanale fb Zaczarowanej Dorożki!

 

Uwielbiamy teatr. Teatr w każdej odsłonie, od pantomimy po teatr ruchu, od magicznej baśni po komedię. Sami również nie próżnujemy! Przygotowujemy do czterech spektakli rocznie. Bawimy się formą, wierszem, choreografią. Dlatego tak cieszy nas coś innego, coś, co może być dla nas inspiracją. Taki właśnie był spektakl o rybaku: inspirujący, oparty o  baśń przekazywaną z ust do ust przez całe stulecia. Jej bohaterem był Akihito, ubogi rybak, który złapał w sieci żurawia. Oczywiście, uwolnił go, za co spotkała go nagroda, a była nią cudowna żona. Los Akihiro odmienił się za jej sprawą, pewnie wiedliby szczęśliwe życie, gdyby nie zazdrosna sąsiadka Yokosan... Wątek rybaka splatał się z pałacem cesarskim, wężem wijącym się dzięki czampurytom. Dowiedzieliśmy się też, co to jest kibuku. A wiecie, że Jokosan była Jawajką?

Więcej zdjęć...

Niepubliczne Przedszkole Teatralne Zaczarowana Dorożka w Grodzisku Mazowieckim, 22.04.16

 

Otóż, nasz jawajkowy Mikołaj, wielbiciel klocków lego i konstruowania, skończył właśnie 5 lat! Posadziliśmy Mikiego na okrągłą huśtawkę z poduchami, by miał szansę poczuć się jak pasza turecki i... rozpoczęliśmy uroczystość! Było STO LAT, życzenia, prezent, przytulaski a potem pyszny tort. Wszystkiego najlepszego Drogi Mikołaju!

Więcej zdjęć...

Niepubliczne Przedszkole Teatralne Zaczarowana Dorożka w Grodzisku Mazowieckim, 8.04.16

 

To była kolejna przyjemność wysłuchania audycji muzycznej. Jej bohaterem był niezwykły instrument. Fagot, bo o nim mowa, spotykamy jedynie w składzie dużej orkiestry. To instrument dęty drewniany z grupy aerofonów stroikowych z podwójnym stroikiem. Do tej samej rodziny należy także obój, który już nasze dzieci poznały. Pewnego dnia zegar zatrzymał bieg wskazówek... na pomoc ruszył Pan Wahadło! Tik-tak, tik-tak...

Więcej zdjęć...

Niepubliczne Przedszkole Teatralne Zaczarowana Dorożka w Grodzisku Mazowieckim, 7.04.16

 
Więcej artykułów…